Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Bezpiecznie podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wysokomazowieccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im między innymi podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania.
- Bezpieczeństwo podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 29 stycznia br. już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
- Historia seniorki, która została oszukana podczas wymiany rynien Przed rozpoczęciem prac remontowych warto spisać szczegółową umowę z wykonawcą. Potwierdza to również seniorka z Białegostoku, która została oszukana podczas wymiany rynien. Kobieta ustaliła z przypadkowym mężczyzną wymianę dwóch rynien za 500 złotych, a bez jej zgody, wymieniono wszystkie. Następnie seniorka pod presją kierownika ekipy wybrała z banku oszczędności i przekazała mu 3 tysiące dolarów. Dziś opowiada swoją historię i przestrzega innych przed oszustami.
- Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie! Wysokomazowieccy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu. To właśnie one, okresie zimowym, są szczególnie narażone na wychłodzenie. W związku z tym, funkcjonariusze podejmują gro działań w trosce o ich zdrowie i życie oraz apelują - Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie! Mundurowi sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- BABCIU, DZIADKU - BĄDŹCIE OSTROŻNI Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć kilka ważnych zasad bezpieczeństwa. Mimo licznych ostrzeżeń i apeli, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie starsze osoby padają ofiarami przestępstw. Metody, którymi posługują się oszuści, cały czas są modyfikowane.
- Aby ferie zimowe były bezpieczne Już za kilka dni w województwie podlaskim rozpoczną się ferie zimowe. Aby ten czas był bezpieczny, policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną jeszcze przed ich rozpoczęciem prowadzą działania edukacyjne, podczas których uczą właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem.
- Inwestycje w internecie nie zawsze są bezpieczne - posłuchaj i nie daj się oszukać Internetowe inwestycje mogą okazać się ryzykowne, a szczególnie te, które oferują szybki zysk. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, który zainwestował tysiąc złotych na rynku kryptowalut. Kiedy po roku na koncie inwestycyjnym miał zgromadził 4 tysiące dolarów postanowił je zlikwidować. Wtedy konsultant zaoferował mu pomoc. Za jego namową mężczyzna zainstalował program do zdalnej obsługi urządzenia i tym samym dał oszustom dostęp do swojego konta. W rezultacie stracił kilka tysięcy złotych. Dziś opowiada swoją historię i przestrzega innych przed oszustami.
- Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty W przestrzeni publicznej pojawiają się #FakeNewsy mające charakter dezinformacji o rzekomej zapaści kadrowej. Tymczasem na przełomie 2022/2023 roku w polskiej Policji służyło równo 101 000 policjantów. To niewątpliwie historyczny moment, ponieważ nigdy stan zatrudnienia w polskiej Policji nie był aż tak wysoki. Jest to także drugi raz z rzędu moment, kiedy stan faktycznego zatrudnienia przekracza 100 tysięcy funkcjonariuszy. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z początkiem roku część funkcjonariuszy decyduje się na odejście na emeryturę, jednakże proces ten ma miejsce każdego roku i nigdy nie doprowadził do znacznego spadku liczby policjantów, co także w tym roku nie będzie mieć miejsca. Rok temu na przełomie 2021/2022 roku również było zatrudnionych ponad 100000 policjantów.
- Policjant jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Policjant z Posterunku Policji w Ciechanowcu, jadąc na służbę zauważył w rowie auto leżące na dachu. Od razu pobiegł udzielić pomocy podróżującym. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale badaniem alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu. 33-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.
- 124 KILOMETRY NA GODZINĘ W OBSZARZE ZABUDOWANYM Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę. 35-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów. Miejsce kontroli było wielokrotnie wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- POLICJANT NA WOLNYM ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ Tym razem to wysokomazowiecki kryminalny, w czasie wolnym od służby, przerwał jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Funkcjonariusz zauważył audi, którego kierowcę chwilę wcześniej widział na jednej z ulic miasta, jak szedł chwiejnym krokiem. Okazało się, że 48-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
- Ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” W tym roku już po raz szósty rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.