Aktualności

DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA - SPOTKANIE W KOMPLEKSIE LEŚNYM

Data publikacji 13.10.2020

Na terenie kompleksu leśnego odbyła się 9 z cyklu 10 lekcji w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa", którą prowadził leśniczy Nadleśnictwa Rudka. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą ich spotkać w lesie, jak szukać pomocy w przypadku zgubienia się w lesie oraz jakie jest niezbędne wyposażenie podczas wycieczki do lasu.

W piątek na tereniem kompleksu leśnego „Echo Lasu”  w Mścichach odbyła się 9  z cyklu 10 lekcji w ramach działań „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Zajęcia prowadził edukator z Nadleśnictwa Rudka oraz miejscowy leśniczy. Prelegenci opowiadali o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci podczas wizyty w lesie. Omówili także zagadnienie jak przygotować się wybierając się do lasu, przypominając, że to, co zabierzemy ze sobą, może nas uchronić przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji. Wyjaśnili słuchaczom „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa” czym są oddziały leśne, słupki oddziałowe oraz gdzie szukać  numerów po których każdy leśniczy bez problemu znajdzie ich w lesie. Spotkanie zakończono wspólnym ogniskiem, a dzieci otrzymały wpis w indeksie zaliczając kolejną lekcję „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”

  • Obraz przedstawia poradnik leśnika wraz z indeksem ucznia
  • Obraz przedstawia leśniczego składającego podpis do indeksów na terenie kompleksu leśnego
  • Obraz przedstawia dzieci z dziecięcej szkoły bezpieczeństwa uczestniczących w lekcji z leśnikiem na terenie kompleksu leśnego w Mścichach