KPP Wysokie Mazowieckie

Ważna informacja

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Przekroczył prędkość o 51 km/h - stracił prawo jazdy

  Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 2. Dzielnicowi kontrolują zbiorniki wodne

  Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ciechanowcu jeszcze częściej patrolują zbiorniki wodne na terenie miasta i gminy, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem letnich zabaw oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas wakacji, policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników spływu kajakowego.

 3. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 53 KM/H – STRACIŁ PRAWO JAZDY

  Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 4. DZIAŁANIA "BEZPIECZNY JEDNOŚLAD"

  Wysokomazowieccy policjanci prowadzili wczoraj działania „Bezpieczny jednoślad”. W głównej mierze były to kontrole drogowe pod kątem bezpieczeństwa motocyklistów oraz rowerzystów. Skontrolowano ogółem 18 kierowców jednośladów. Policja ponownie apeluje o rozsądek na drodze. Warto bezpiecznie dojechać do celu.

 5. ZA SZYBKO NA DK63

  Policjanci z wysokomazowieckiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 40-latce. Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h. Miejsce kontroli drogowej wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 6. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach powiatu wysokomazowieckiego

  Wysokomazowieccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, systematycznie zwracają uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Warto przypomnieć, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

 7. O bezpieczeństwie z harcerzami

  Kontynuując działania na rzecz bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji odwiedzili harcerzy " Leśna Gwardia" wyjeżdżających na obóz letni do Michałowa.

 8. Kierowcy zatrzymani na "podwójnym gazie"

  Kolejni dwaj nieodpowiedzialni kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego. Mężczyźni prowadzili samochody będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. Nie ryzykuj, jedź bezpiecznie!

  Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Wiele osób spędzi go wypoczywając poza swoim miejscem zamieszkania. Kierując pojazdem unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu.

 10. Bezpieczny autobus

  W ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także autobusów komunikacji publicznej. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca warunkuje bezpieczeństwo na drodze. Ostatnie wydarzenia pokazały, że osoby - od których ze względu na wykonywany zawód oczekuje się nieskazitelnego stanu psychofizycznego - zlekceważyły elementarne zasady bezpieczeństwa. Kontrole pojazdów, w tym autobusów są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego, jednak w reakcji na zaistniałe zdarzenia, Policja rozpoczęła dodatkowe wzmożone sprawdzenia kierowców autobusów. Bezpieczeństwo podróżnych jest priorytetem, dlatego też wszelkie niebezpieczne zachowania kierowców spotkają się ze stanowczą reakcją Policji.