KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Ruch drogowy

 1. MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 2. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze niezmiennie apelują i proszą o zachowanie rozwagi oraz trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę "na dwóch gazach" narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 3. III miejsce wysokomazowieckich policjantów na turnieju strzeleckim z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

  Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zorganizowała 12 lipca 2019 roku Turniej Strzelecki dla służb mundurowych i osób cywilnych.

 4. Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

  Wysokomazowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Kierowca renault miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 5. Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 6. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może uchronić od tragedii nad wodą

  Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 7. Świadek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Przypadkowy kierowca udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, który jechał „całą szerokością” jezdni. Powiadomił o tym dyżurnego wysokomazowieckiej komendy. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 51-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 8. MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 9. Wysokomazowieccy policjanci zapobiegli tragedii

  Wysokomazowieccy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, udało się unikać ludzkiej tragedii, a mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia.

 10. Wysokomazowieccy policjanci z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyli w imprezie plenerowej na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Mundurowi w trakcie imprezy promowali zawód policjanta, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda”,prezentowali sprzęt służbowy, a z najmłodszymi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.