KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Ruch drogowy

 1. Mieszkańcy na debacie w Pszczółczynie

  W świetlicy wiejskiej w Pszczółczynie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz Posterunku Policji w Sokołach omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali zagrożenia, które obserwują w swoim otoczeniu.

 2. Mój przyjaciel - policjant

  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odwiedzili przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w drodze do przedszkola. Najmłodszych najbardziej ucieszyły elementy zestawu "Autochodzik".

 3. POLICJANCI APELUJĄ - BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

  Wysokomazowieccy policjanci przypominają kierowcom o regularnych kontrolach stanu oświetlenia w swoich samochodach. Wszelkie usterki oświetlenia mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do „oślepiania” innych uczestników ruchu drogowego. To wszystko ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi apelują też do pieszych, aby po zmroku nosili odblaski, które znacząco podnoszą widoczność na drodze.

 4. "Już 100 lat Pomagamy i Chronimy"

  Każdy ma swojego Anioła Stróża. Prezentujemy Państwu film „Już 100 lat Pomagamy i Chronimy”, który powstał z okazji 100 rocznicy powołania Policji Państwowej. W filmie przedstawiamy pracę stołecznych policjantów. Zadania, jakie realizują na co dzień, chcieliśmy tym razem pokazać z innej perspektywy… tyle w opisie, resztę trzeba zobaczyć.

 5. Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

  Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali wysokomazowieccy policjanci. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni mężczyzna, który kierował BMW, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 6. Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie! - prelekcja z wysokomazowieckimi policjantami

  Wysokomazowieccy policjanci w związku z trwającą policyjną akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”,spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem ażeby uświadomić młodych kierowców, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych.

 7. NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO

  Na drogach województwa podlaskiego tylko od stycznia do końca września tego roku w wypadkach zginęło 21 osób pieszych, a 66 zostało rannych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów drogowych.

 8. Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że w Polsce działa system Child Alert?

 9. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji

  Dziś, 14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 10. Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.