Weekend nie zwalnia z przestrzegania zakazów - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Weekend nie zwalnia z przestrzegania zakazów

Data publikacji 31.03.2020

Policjanci konsekwentnie reagują wobec osób, które nie przestrzegają wprowadzonych zakazów m.in. gromadzenia się, czy też przemieszczania osób. W weekend, wysokomazowieccy funkcjonariusze interweniowali w stosunku do 11 osób. Niektórzy tłumaczyli się, że stojąc na stacji paliw uczą się, jedząc przy tym hot-dogi. Policjanci kolejny raz apelują o stosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

Policjanci konsekwentnie reagują wobec osób, które nie przestrzegają zakazów m.in. gromadzenia się, czy też przemieszczania osób. W weekend, wysokomazowieccy funkcjonariusze interweniowali w stosunku do 11 osób. Jedną z grup, która złamała zakaz gromadzenia się, było trzech mężczyzn w wieku dwudziestu i dwudziestu kilku lat. Osoby te spotkały się na jednej ze stacji paliw w powiecie wysokomazowieckim, około 1.00 w nocy. Kiedy mundurowi spytali ich o powód tak nietypowego "spotkania" mężczyźni odpowiedzieli, że uczą się, a przy tym jedzą hot dogi. Funkcjonariusze natychmiast przerwali "lekcję" a na mężczyzn zostały nałożone mandaty karne.

Policjanci kolejny raz apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy!