Aktualności

"Drogówka" potwierdziła zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci z wysokomazowieckiej "drogówki" potwierdzili zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW, który o 38 km/h przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialną kierującą okazała się 16-latka. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.

W środę policjanci "drogówki" z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, weryfikowali zagrożenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z nich było przekraczanie dozwolonej prędkości w miejscowości Osipy Stare. Funkcjonariusze, tuż przed 11.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą BMW. Okazało się, że za kierownicą pojazdu jest 16 - latka, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 38 km/h w obszarze zabudowanym, a ponadto nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia.