DWUMIESIĘCZNY ARESZT DLA OSZUSTA - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

DWUMIESIĘCZNY ARESZT DLA OSZUSTA

Data publikacji 11.02.2020

Kryminalni wysokomazowieckiej komendy zatrzymali podejrzanego o oszustwa. Przestępstwa polegały na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie „paysafecard". Do sprawy został zatrzymany 37-latek. Mężczyźnie przedstawiono 16 zarzutów. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w wyniku intensywnej pracy, zatrzymali podejrzanego o oszustwa i usiłowania oszustw. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzeń doszło w okresie od grudnia 2019 roku do 3 lutego tego roku na terenie powiatów: wysokomazowieckiego, grajewskiego, siemiatyckiego, bielskiego oraz białostockiego. W wybranych lokalach usługowych podejrzany prosił o wydrukowanie kodów w wysokości od 200 do 400 złotych. Mężczyzna odwracając uwagę pracownikia, fotografował dany kod po czym mając jego zdjęcie wychodził ze sklepu i robił zakupy internetowe.

W wyniku działań operacyjnych, do sprawy został zatrzymany 37-latek. Mężczyznę zatrzymano w ubiegłą środę w Białymstoku. Już następnego dnia podejrzany usłyszał 16 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.