Policjanci przejęli nielegalną broń i amunicję - Aktualności - KPP Wysokie Mazowieckie

Aktualności

Policjanci przejęli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 05.02.2020

Wysokomazowieccy policjanci przejęli 660 sztuk amunicji, pistolet maszynowy i rewolwer. Nielegalny arsenał znajdował się na posesji 48-latka w jednej z miejscowości w gminie Ciechanowiec. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

W poniedziałek przed południem wysokomazowieccy policjanci wkroczyli do jednego z domów w gminie Ciechanowiec. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna może przechowywać broń i amunicję nie mając wymaganego zezwolenia. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdy w jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli  660 sztuk amunicji, pistolet maszynowy z magazynkiem oraz rewolwer. Arsenał schowany był w metalowej szafie. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę, a zabezpieczoną broń przekazali do specjalistycznych badań. Wczoraj, 48-latek usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Wysokomazowieccy funkcjonariusze ustalają m.in. skąd pochodziła broń i amunicja.

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 236 § 2 kodeksu karnego - kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  • Obraz przedstawia zabezpieczoną amunicję, pistolet i rewolwer oraz dłonie policjanta zabezpieczającego przedmioty
  • Obraz przedstawia zabezpieczoną amunicję, pistolet i rewolwer oraz policjanta trzymającego zabezpieczony przedmiot
  • Obraz przedstawia zabezpieczoną amunicję, pistolet i rewolwer