Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Motocykle w policyjnej służbie Policyjne motocykle, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być używane między innymi tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne zadania, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach.
- Co ma wspólnego niebieska kurtka ze skradzionym rowerem? Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Czyżewie ustalili podejrzanego o kradzież roweru. Jednoślad został skradziony tego samego dnia z parkingu jednego ze sklepów w Ciechanowcu. "Nowym właścicielem" jednośladu okazał się mieszkaniec tej samej miejscowości. Odzyskany przez funkcjonariuszy rower, został już przekazany właścicielce.
- Bracia posiadali plantację i narkotyki - zostali zatrzymani Wysokomazowieccy kryminalni zatrzymali podejrzanych o posiadanie plantacji i narkotyków. Na posesji policjanci zabezpieczyli ponad 100 gram amfetaminy oraz 8 sztuk roślin konopi, a także przyrządy służący do wytwarzania narkotyków. 21-latek oraz 24-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.
- Nowa normalność - przewodnik bezpieczeństwa w świecie z COVID-19 Zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa, co wiąże się z etapowym przechodzeniem do tzw. nowej normalności. Nie możemy jednak całkiem zapominać o tych normach, które sprawdzały się na początku pandemii.
- Okradł fiata - został zatrzymany Wysokomazowieccy policjanci ustalili podejrzanego o kradzież przedmiotów z fiata. Łupem 26-latka padły elektronarzędzia, pieniądze, dokumenty i karta bankomatowa. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Łomży. Wczoraj usłyszał zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
- POSZUKIWANI – ZATRZYMANI W minionym tygodniu policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego wysokomazowieckiej policji zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Czujność funkcjonariuszy i ich zaangażowanie ponownie przyniosły pozytywne efekty, a osoby te nie unikną już zasądzonej kary.
- ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY I ODZYSKALI UTRACONY ROWER Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież roweru. Policjanci odzyskali jednoślad, który wrócił do właścicielki. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
- Kradli w sklepie - zostali zatrzymani Wysokomazowieccy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież sklepową. Łupem sprawców padły artykuły spożywcze i przemysłowe o łącznej wartości ponad 500 złotych. 26-latek i 44-latek już usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
- 25 maja 2020 roku - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - nie zapominamy o trwale zaginionych dzieciach 25 maja każdego roku szczególnie pamiętamy o wszystkich zaginionych dzieciach. Przede wszystkim tych, których los do dnia dzisiejszego nie jest znany i na które bliscy czekają od wielu miesięcy czy lat, jak również tych, które zostały odnalezione zbyt późno. Dlaczego dochodzi do zaginięć dzieci i młodzieży, czy można im zapobiec i wreszcie jakie są przyczyny nieodnalezienia zaginionej osoby? Niech ten dzień ustanowiony dla uczczenia pamięci zaginionego 25 maja 1979 roku sześcioletniego Ethana będzie dla nas wszystkich okazją do refleksji i pochylenia się nad problematyką zaginięć dzieci.
- Pijany kierował fordem Przypadkowy kierowca powiadomił dyżurnego wysokomazowieckiej komendy o fordzie, który jechał „całą szerokością” jezdni. Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego zatrzymali kierującego fordem w Wysokiem Mazowieckiem na ulicy 1-ego Maja. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz losem 53-latka zajmie się sąd.
- Współczesne metody poszukiwań osób zaginionych Zaginięcie dziecka jest zawsze ogromną tragedią i wywołuje, nie tylko wśród jego najbliższych, wiele emocji, z którymi niełatwo sobie poradzić. Wszyscy policjanci i osoby zaangażowane w poszukiwania małoletnich, zapamiętują te sprawy na długo. Łatwiej wraca się do takich, których finał okazał się szczęśliwy i jest ich zdecydowana większość. W osiągnięciu sukcesu pomaga wykorzystywanie różnych nowoczesnych narzędzi i metod. Niektóre z nich przybliżone zostały w prezentowanym materiale.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – 1,5 mln naniesionych zagrożeń Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się wciąż ogromną popularnością. W dniu 22 maja 2020 r. liczba naniesionych zagrożeń przekroczyła 1, 5 mln.