Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
BEZPIECZNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY 2019
Rozpoczęła się policyjna akcja ZNICZ 2019. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będą policjanci, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.
-
Nadmierna prędkość – zatrzymane prawa jazdy
Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nieodpowiedzialną 21-latkę, która przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania pojazdami.
-
Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!
To już trzeci rok wspólnych działań Policji, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Dzielnicowy odwiedził maluchy w przedszkolu
Dzielnicowy odwiedził dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Funkcjonariusz uczył małych słuchaczy podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz opowiadał o swojej pracy.
-
"ZNICZ 2019" BEZPIECZNE MIENIE - NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!
Przed nami okres zadumy, refleksji i wspomnień. Odwiedzane są miejsca pamięci o osobach bliskich. O bezpieczeństwo podczas działań „ZNICZ 2019” dbają nie tylko funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, ale i dzielnicowi, których można spotkać w obchodzie w rejonach cmentarzy. Mundurowi apelują o ostrożność podczas porządkowania miejsc pamięci o osobach najbliższych: nie dajmy się okraść!. Zabezpieczmy także swoje mieszkanie podczas nieobecności w domu i poprośmy zaufaną osobę o "sąsiedzką czujność".
-
DZIELNICOWI ODWIEDZILI PENSJONARIUSZY W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szepietowie wraz z przewodnikiem psa służbowego spotkali się z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy w Wylinach Ruś, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Podczas prelekcji mundurowi przestrzegali uczestników spotkania między innymi przed oszustami oraz jak zachować się w przypadku zagubienia w lesie.
-
Uczniowie z wizytą w komendzie
Wysokomazowieckich policjantów po raz kolejny odwiedzili najmłodsi mieszkańcy miasta. Podczas wizyty uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 poznały pracę funkcjonariuszy i zobaczyły psa służbowego. Mogły również przypomnieć sobie zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski.
-
Akcja „Znicz 2019” - zmiana organizacji ruchu
W ramach corocznej akcji „Znicz” wysokomazowieccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich, jak również nad płynnością ruchu w rejonie cmentarzy.
-
Czy wiesz, że?
Czy znasz różnicę pomiędzy Policją Państwową, a tzw. policją granatową?
-
Jak się zachować, gdy policjant kieruje ruchem?
Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców udających się na groby bliskich czuwać będą policjanci. Będziemy na głównych trasach wyjazdowych z miast i dojazdowych do cmentarzy. Funkcjonariusze zadbają o to, aby ruch odbywał się płynnie.
-
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019
Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.
-
LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA W WYSOKOMAZOWIECKIEJ KOMENDZIE
Wysokomazowieccy policjanci gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Pierwszoklasiści uczestniczyli w nietypowej lekcji bezpieczeństwa, zwiedzali komendę oraz poznawali pracę funkcjonariuszy.