Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń w powiecie wysokomazowieckim

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wysokomazowieccy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wysokomazowieckiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach w minionym roku najczęściej informowali internauci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wysokomazowieckiego w 2023 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia ponad 2300 razy. Mundurowi potwierdzili i wyeliminowali 1426 sygnałów zgłoszonych przez internautów. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczanie dozwolonej prędkości 192 i nieprawidłowe parkowanie 120. Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych 135, a także grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją 44. Inne zauważalne przez mieszkańców problemy dotyczyły złej organizacji ruchu 16, nielegalnych rajdów samochodowych 55, wałęsających się bezpańskich psów 71, niewłaściwej infrastruktury drogowej 69 i dzikich wysypisk śmieci 27.   

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Powrót na górę strony