Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o rozbój i kradzież

Zarzuty rozboju i kradzieży szczególnie zuchwałej usłyszał 33-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Do zdarzeń doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Kulesze Kościelne oraz w Wysokiem Mazowieckiem. Łupem podejrzanego padły portfel oraz torebka z pieniędzmi i dokumentami. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi z Posterunku Policji w Sokołach zatrzymali mężczyznę, który decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podejrzany o rozbój i kradzież wpadł w ręce dzielnicowych z Posterunku Policji w Sokołach. Mundurowi zatrzymali 33-latka chwilę po tym, jak wyszarpał 77-latce na jednej z ulic Wysokiego Mazowieckiego torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Ten sam mężczyzna kilkanaście minut wcześniej wtargnął do jednego z domów na terenie gminy Kulesze Kościelne, gdzie pobił 80-latkę, a następnie zabrał jej portfel z pieniędzmi w kwocie około 500 złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili, że odpowiedzialnym za te zdarzenia może być 33-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Sokołach zatrzymali podejrzanego w Wysokiem Mazowieckiem jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży szczególnie zuchwałej. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież szczególnie zuchwałą - do 8 lat.

Powrót na górę strony