Aktualności

Chciał kupić przez internet samochód ciężarowy, a stracił ponad 17 tysięcy złotych

Ponad 17 tysięcy złotych stracił 47-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, który postanowił kupić przez internet samochód ciężarowy. Mimo wpłaconej zaliczki, mercedes nie trafił do kupującego. Zachowajmy ostrożność, gdy trafimy na różnego rodzaju ,,okazje” czy "promocje" na internetowych portalach sprzedażowych.

Tym razem to 47-letni mieszkaniec z powiatu wysokomazowieckiego padł ofiarą oszustów. Stracił ponad 17 tysięcy złotych. Zainteresował się ogłoszeniem o sprzedaży samochodu ciężarowego zamieszczonym na portalu aukcyjnym. Sprzedający wycenił pojazd na ponad 70 tysięcy złotych. Samochód znajdował się poza granicami naszego kraju. Po telefonicznej rozmowie ze sprzedającym 47-latek postanowił kupić mercedesa. Na podane konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie ponad 17 tysięcy złotych. Po telefonicznym potwierdzeniu transakcji finansowej kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna nie mógł dodzwonić się do sprzedającego, nie mógł też wysłać do niego korespondencji. 47-latek zauważył też, że oferta sprzedaży mercedesa, którego zamierzał kupić, „zniknęła” z sieci. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Wówczas o całej sprawie zawiadomił Policję.

Policjanci przypominają:

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

Powrót na górę strony