Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

Data publikacji 22.07.2022

Dzisiaj odbyły się wysokomazowieckie obchody Święta Policji. Wydarzenie to upamiętnia 103. rocznicę powstania Policji Państwowej. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. 36 policjantów wysokomazowieckiej komendy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Oficjalne uroczystości poprzedziło nabożeństwo w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin. Dzisiaj rano wysokomazowieccy funkcjonariusze uczestniczyli w nabożeństwie odprawionym w Parafii pw.św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych, którą celebrował kapelan wysokomazowieckich policjantów ksiądz Krzysztof Konopka.

W uroczystościach udział wzięli: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Bogucki, Wicestarosta wysokomazowiecki Waldemar Kikolski, burmistrzowie i wójtowie jednostek samorządowych powiatu wysokomazowieckiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, funkcjonariusze i pracownicy Policji, reprezentanci związków zawodowych oraz Kapelan wysokomazowieckiej Policji. Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Wysokiem Mazowieckiem inspektorowi Tomaszowi Wyszkowskiemu przez dowódcę uroczystości. 

Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem podziękował przede wszystkim policjantom i pracownikom Policji za wszelki trud i wyrzeczenia. Przypomniał o trudnym czasie związanym z pandemią, kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, ale również o agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę, co nałożyło na policjantów szereg nowych zadań. Komendant podziękował wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom za to, że nie bacząc na godziny służby, zagrożenia czy też dodatkowe obawy, stawiali się do pracy, służby i w sposób wzorowy, z pełnym zaangażowaniem realizowali swoje obowiązki. Słowa podziękowania przekazał również rodzinom i bliskim policjantów.

Z okazji Święta Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 36 wysokomazowieckich funkcjonariuszy. W korpusie oficerów Policji awans otrzymał 1 funkcjonariusz, w korpusie aspirantów awanse przyznano 14 policjantom, w korpusie podoficerów – 15, zaś szeregowych – 6. Awanse wręczali Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem inspektor Tomasz Wyszkowski oraz Senator Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Bogucki.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy przekazali słowa wdzięczności i uznania dla każdego policjanta i pracownika za ich służbę i pracę.

Jak co roku, w tym dniu oddano również hołd poległym i zmarłych na służbie funkcjonariuszom Policji Państwowej oraz zapalono znicze na grobach, w których spoczęli.

Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem służbę pełni 103 policjantów, w tym 18 kobiet. W wysokomazowieckiej jednostce zatrudnionych jest także 22 pracowników Policji.

 

 

 • obraz przedstawia policjantów w kościele
 • obraz przedstawia policjantów w kościele
 • obraz przedstawia policjantów w kościele
 • obraz przedstawia policjantów w kościele
 • obraz przedstawia grupowe zdjęcie policjantów
 • obraz przedstawia policjantów trzymających sztandar
 • obraz przedstawia policjantów
 • obraz przedstawia policjantów odbierających awanse
 • obraz przedstawia policjantów odbierających awanse
 • obraz przedstawia policjantów niosących sztandar
 • obraz przedstawia grupowe zdjęcie policjantów z samorządowcami
 • obraz przedstawia policjantów na cmentarzu oddających hołd zmarłemu
Powrót na górę strony