Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przydatna także w wakacje

Katalog zgłoszeń, które możemy nanieść na "mapę" jest bardzo szeroki. Znajdziemy tutaj możliwość poinformowania między innymi o sytuacjach, które mogą zagrażać bezpiecznemu wypoczynkowi. Poprzez „mapę” możemy zgłosić między innymi zagrożenie dotyczące akwenów wodnych, które są niebezpieczne, a w przeszłości doszło na nich do utonięć. „Kliknięcia” są anonimowe, a sama obsługa mapy jest niezwykle intuicyjna i prosta.

Słoneczna, letnia pogoda, sprzyja spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Niestety jednak, są osoby, które bagatelizują przepisy porządkowe obowiązujące w przestrzeni publicznej. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu mobilnemu narzędziu, każdy ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do internetu, możemy zaznaczyć na mapie problem, który zaobserwowaliśmy w aktualnym miejscu przebywania na terenie całej Polski.

W katalogu problemów znajdziemy między innymi:

  • dzikie kąpieliska
  • miejsca niebezpieczne na terenach wodnych
  • utonięcia
  • poruszanie się po ternach leśnych quadami.

Spore grono obywateli, już od dawna komunikuje się z Policją właśnie za pośrednictwem „mapy”. Zachęcamy również osoby, dla których aplikacja jest nowością, ale chciałyby realnie wpływać na stan bezpieczeństwa, do zapoznania się z jej możliwościami. Państwa głos jest dla nas niezwykle ważny! Tylko dzięki wspólnym działaniom możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas, tak aby stała się ona lepsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza. Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie zwszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie służb i rozwiązanie wskazanego problemu. Pamiętaj jednak, że w pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony