Aktualności

Święto Policji w "Niebieskiej Przystani"

Data publikacji 21.07.2022

Wysokomazowieccy policjanci sukcesywnie organizują spotykania z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Wszystko po to, aby letni wypoczynek minął beztrosko i bezpiecznie. Dzieci mają możliwość poznania pracy policjanta techniki kryminalistyki, przewodnika psa służbowego oraz obejrzenia sprzętu, jakim dysponuje policjant. Podczas tych niecodziennych ,,lekcji” funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, bezpieczeństwie w domu i na wakacjach.

Wysokomazowieccy policjanci sykcesywnie odwiedzają dzieci spędzające czas na pólkoloniach, obozach czy przedszkolach. Spotkania mają na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą, w górach, jak i w mieście. Wszystko po to, aby letni wypoczynek minął beztrosko i bezpiecznie. Mundurowi podając przykładowe sytuacje zwracają uwagę na zagrożenia, jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne zachowanie. Nie brakuje również zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać poruszając się po drodze, czy podczas jazdy rowerem. W trakcie rozmów funkcjonariusze podkreślają, w jakich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

We wtorek odwiedzili Nas najmłodsi mieszkańcy miasta spędzający czas wolny w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Jedną z największych atrakcji dla dzieci był pokaz i przedstawienie pracy przewodnika wraz z psem policyjnym. Dzieciom zaprezentowano wyposażenie oraz sprzęt policjanta. Miały możliwość ubrania kamizelki ochronnej, kasku, podniesienia policyjnej tarczy, co dla maluchów było sporym wyzwaniem. Jak określi nasi goście, najlepszym i najciekawszym miejscem w całej komendzie była "Niebieska Przystań". W trakcie niecodziennej ,,lekcji” funkcjonariusz opowiadał dzieciom o tym, czym zajmuje się policjant technik kryminalistyki, jakie są mundury i elementy służbowego wyposażenia, a także przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, w ruchu drogowym oraz nad wodą. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie zadawały pytania.

Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały od Komendanta Powiatowego Policji w Wysokiem Mazowieckiem pamiątkowe dyplomy "młodego policjanta", a także elementy odblaskowe.

  • obraz przedstawia policjanta rozmawiającego z dziećmi
  • obraz przedstawia policjanta rozmawiającego z dziećmi
  • obraz przedstawia policjanta rozmawiającego z dziećmi
  • obraz przedstawia policjanta rozmawiającego z dziećmi
  • obraz przedstawia policjanta rozmawiającego z dziećmi
  • obraz przedstawia otrzymane podziękowanie
Powrót na górę strony