Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli kilogram amfetaminy

Data publikacji 30.03.2022

Policjanci z wysokomazowieckiej komendy zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy. 37-letni mieszkaniec powiatu usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły czwartek, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali 37-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego domu i garażu funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Policjanci znaleźli ponad kilogram białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 37-latka znaleźli też niewielkie ilości suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mieszkaniec powiatu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • obraz przedstawia psa służbowego
  • obraz przedstawia zabezpieczone narkotyki
  • obraz przedstawia policjanta prowadzącego zatrzymanego
Powrót na górę strony