Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszystko dla Waszego bezpieczeństwa

Data publikacji 21.03.2022

10 policjantów z wysokomazowieckiej drogówki skontrolowało blisko 60 pojazdów. Mundurowi ujawnili 56 wykroczeń, z czego 42 dotyczyło przekroczeń prędkości, w tym 13 w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za jazdę po spożyciu alkoholu, drugi natomiast przekroczył prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. To bilans piątkowych działań policjantów ruchu drogowego.

W piątek, na terenie powiatu wysokomazowieckiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalne limity prędkości, a także tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny, ale także dyscyplinujący kierujących, którzy pozwalają sobie na brawurową jazdę czy wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
 
Do znacznego przekroczenia prędkości podczas prowadzonych działań doszło tuż przed 7, w Szulborzach Kozach. Wówczas policjanci zatrzymali 45-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna jechał z prędkością 110 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Ponadto podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że mieszkaniec powiatu siedleckiego ma już zatrzymane prawa jazdy, bo przekroczył dozwoloną liczbę punktów.
Mundurowi w trakcie trwania tych działań sprawdzali również trzeźwość kierujących pojazdami. Tuż po 23 policjanci w Czyżewie zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Podczas rozmowy z 21-latkiem mundurowi wyczuli alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego stracił prawo jazdy, a teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
 
Tego dnia 10 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie blisko 60 pojazdów. Mundurowi ujawnili 56 wykroczeń, z czego 42 dotyczyło przekroczeń prędkości, w tym 13 w rejonie przejść dla pieszych. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń 

  • obraz przedstawia funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego na tle nieoznakowanego radiowozu
  • obraz przedstawia funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego na tle radiowozu i drzew
  • obraz przedstawia dłoń funkcjonariusza wypisującego mandat
  • obraz przedstawia funkcjonariusza wydziału ruchu drogowego na tle jadących pojazdów
  • obraz przedstawia wnętrze nieoznakowanego radiowozu oraz dłonie funkcjonariuszy
Powrót na górę strony