Ważna informacja
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
-
OGŁOSZENIE O DOBORZE DO SŁUŻBY W POLICJI
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji osób ubiegających się do służby w Policji na terenie województwa podlaskiego w 2026 roku. Przyjęcia planowane są w terminach: 2 kwietnia, 9 lipca, 16 września, 17 listopada, 30 grudnia. Dokumenty możesz złożyć osobiście, przesłać pocztą lub drogą mailową. Pamiętaj — rekrutacja do Policji trwa przez cały rok.
Aktualności
-
Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty
O tym, jak dotkliwe są to kary finansowe za jazdę po alkoholu, przekonał się kolejny rowerzysta zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. 31-latek jechał rowerem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
-
Dwaj poszukiwani zatrzymani przez policjantów z Ciechanowca
Policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu jednego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Obaj byli poszukiwani na postawie nakazów wydanych przez Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem. Zatrzymani trafili już do zakładu karnego.
-
30-letni nietrzeźwy kierowca zatrzymany
Policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu zatrzymali 30-latniego kierującego Fiatem, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Debata społeczna na terenie ogródków działkowych w Wysokiem Mazowieckiem
Na terenie Ogródków Działkowych ,,Pszczółka” w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Z uczestnikami spotkania rozmawiał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wysokiem Mazowieckiem młodszy inspektor Jarosław Zalewski oraz Specjalista Wydziału Prewencji podkomisarz Anna Zaremba. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a także przybliżenia zebranym koncepcji pracy „Dzielnicowy bliżej nas".
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
POSZUKIWANA ZA OSZUSTWO TRAFIŁA DO ARESZTU ŚLEDCZEGO
Wysokomazowieccy dzielnicowi podczas obchodu zatrzymali 30-latkę poszukiwaną do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Kobieta była poszukiwana za oszustwo i nie uniknie już odpowiedzialności. Jeszcze tego samego dnia trafiła do aresztu śledczego.
-
POSZUKIWANY ZA KIEROWANIE W STANIE NIETRZEŹWOŚCI
Policjanci wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli motocykl Romet, którego kierujący posiada zakazy kierowania pojazdami oraz jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem. 48-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości i najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.
-
NIETRZEŹWY KIERUJĄCY NA ZAKAZIE
Wysokomazowieccy funkcjonariusze wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego kierując Toyotą miał w swoim organizmie 2 promile. 30-latek prowadził auto pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" - zapraszamy mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego na debatę
Wysokomazowieccy policjanci serdecznie zapraszają mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania. Debata odbędzie się 16 czerwca 2026 roku o godzinie 17.00 w budynku znajdującym się na terenie Ogródków Działkowych ,,Pszczółka" ul. Warszawska 2 w Wysokiem Mazowieckiem.
-
Zapraszamy na V Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych
Już w czwartek 28 maja w Radziłowie startują V Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Marek Boroń oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym. O tytuł najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2026 roku” walczyć będzie 17 dwuosobowych zespołów reprezentujących wszystkie garnizony Polska Policja. Niech wygra najlepszy!
Ruch drogowy
-
30-letni nietrzeźwy kierowca zatrzymany
Policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu zatrzymali 30-latniego kierującego Fiatem, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
POSZUKIWANY ZA KIEROWANIE W STANIE NIETRZEŹWOŚCI
Policjanci wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli motocykl Romet, którego kierujący posiada zakazy kierowania pojazdami oraz jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem. 48-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości i najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.
-
Kolejne prawa jazdy zatrzymane za przekroczenie prędkości
Policjanci z wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę, jeden w obszarze zabudowanym drugi poza. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zostali ukarani mandantem karnym oraz punktami.
-
NIETRZEŹWI KIERUJĄCY WYELIMINOWANI Z RUCHU
W miniony weekend policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich to 53-letni motocyklista, który poruszał się jedną z ulic Ciechanowca mając ponad 1,5 promila alkoholu. Drugi został zatrzymany po zgłoszeniu przez świadka. Kierowca BMW miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwy kierujący na zakazach
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ciechanowcu w jednej z miejscowości gminy Klukowo zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 34-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ - STRACIŁ PRAWO JAZDY
Kierujący Audi stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym. 21-latek jechał 146 kilometrów na godzinę, na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów.
-
ZATRZYMANY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY NA ZAKAZIE
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 51-latka, który wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu ostrowskiego posiadał również podwójny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty
Mimo wysokich mandatów jakie przewiduje taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje kierujących jednośladami, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Policjanci wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali pijanego rowerzystę, który jechał jedną z miejscowości gminy Nowe Piekuty. 47-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a swoją podróż zakończył mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
-
Przekroczyła prędkość poza obszarem zabudowanym, straciła prawo jazdy
Policjanci z wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 84 kilometry na godzinę. 23-latka została ukarana mandatem oraz straciła prawo jazdy.
-
STRACIŁ PRAWO JAZDY NA 3 MIESIĄCE ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI
Policjanci z wysokomazowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli Toyotę. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. 71-latek stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem karnym i punktami.










